Aktualności

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa AMSPN...

• autor: macius2100, 2011-04-03 22:21
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa AMSPN „Hetman” Zamość

W Turnieju wzięło udział 11 zespołów które były podzielone na dwie grupy. Oto one:

7.     Niedźwiadek Chełm

Pierwszy mecz nasi chłopcy rozegrali z Widokiem Lublin którego po konsekwentnej grze wygrali 1:0. Następnie przeciwnikiem zespołu trenera Józefa Topczewskiego mieli sprawdzić chłopaki z Rzeszowa, lecz nasi chłopcy bez problemów pokonali 4:1. Kolejny mecz rozegraliśmy z gospodarzem turnieju czyli z AMSPN Hetmanem Zamość, ten mecz nie poszedł po naszej myśli, chłopaki oddali całe serce na boisku lecz to nie wystarczyło i niestety przegraliśmy 2:0. W późniejszym meczu naprzeciw siebie stanęliśmy z drużyną Unii Tarnów. Nasza ekipa rozegrała dobry mecz wygrywając 3:1. Ostatni mecz grupowy rozegraliśmy z Bogdanką Łęczna w tym meczy nie mieliśmy większych problemów wygrywając 5:0. Po meczach grupowych zajmowaliśmy drugą lokatę z dorobkiem 12 punktów i bilansem bramkowym 13:4, tuż przed nami był Hetman z dorobkiem 13 punktów i bilansem bramkowym 6:0. W drugiej grupie królował Radomiak Radom, z którym przyszło nam się zmierzyć w półfinale, za to Hetman zagrał w równoległym półfinale z Niedźwiadkiem Chełm, który w grupie „B” zajął drugą miejsce.

W półfinale już nie było miejsca na błędy, a nasi chłopcy dobrze o tym wiedzieli, i bez kłopotów poradzili sobie z dobrze dysponowanym w tym turnieju Radomiakiem wygrywając aż 6:0!!! Na drugim boisku swoje spotkanie rozgrywał Hetman który bez problemów poradził sobie z ekipą Niedźwiadka wygrywając 3:0.

No i wreszcie czas na FINAŁ. Nasi chłopcy chcieli się zrewanżować gospodarzom za mecz w grupie, wiec wyszli w pełni zmobilizowani na mecz finałowy. Spotkanie było bardzo chaotyczne, nie brakowało błędów z jednej jak i z drugiej strony. Na samym początku nasz bramkarz „Aleks” dostał minutę kary za faul po za polem karnym, wiec boisko musiał opuścić zawodnik z pola. Graliśmy wiec w osłabieniu lecz zawodnicy przeciwnej drużyny nie umieli tego wykorzystać. Po minucie graliśmy już w pełnym składzie, ale jak tylko nasz zawodnik wszedł na boisko, powtórzyła się ta sama sytuacja gdzie nasz bramkarz faulował zawodnika z pola drużyny Hetmana, za co został wyrzucony z boiska na 2 minuty. Wtedy na bramce musiał stanąć Piotrek Strzałek. Tuż przed końcem zdenerwowany Piotruś Garbaczewski „obejrzał” minutę kary za faul na zawodniku ekipy z Zamościa. W przerwie każdy z zespołów uważnie wysłuchał wskazówek trenerów. Po zmianie stron widać było poprawę gry w ekipie z Siedlec. Już nie było tylu głupich fauli i dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce. W pewnym momencie zrobiło się gorąco przed nasza bramka, ale na szczęście sędzia zagwizdał faul na naszym zawodniku. Do piłki podszedł Michał, chciał zagrać piłkę na szybki atak, ale zagrał za lekko, wykorzystał to zawodnik Zamościa. Uderzył ze znacznej odległości i piękną paradą popisał się nasz bramkarz wybijając piłkę na słupek, lecz nie miał już szans przy dobitce i niestety było 1:0 dla drużyny Hetmana. Po tej sytuacji rzuciliśmy się do ataku piękna piłkę z głębi pola dostał „Malutki” lecz został sfaulowany od tyłu prosto w nogi tuż przed polem karnym, ale sędzia uznał, że był to czysty wślizg i nie wstrzymał gry. A ta akcja mogła zakończyć się golem dla UKS „9” Siedlce. Niestety przegraliśmy to spotkanie 1:0 ale nasi chłopcy nie powinni mieć sobie nic do zarzucenia, zostawili serce i mnóstwo sił na boisku.

Skład: Aleks Woźnica, Dawid Zdanowski, Tomek Górski, Michał Markiewicz, Patryk Kosieradzki, Maciek Czyżewski, Piotrek Strzałek, Piotruś Garbaczewski, Kacper Bojanczuk, Krystian Zbieć, Kuba Węglewicz